EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Zmiany na ZŁOTEJ 44

Złota 44 w Warszawie to adres z pewnością znany nie tylko mieszkańcom stolicy, ale również wszystkim zainteresowanym branżą deweloperską, wielbicielom luksusu oraz znawcom nowoczesnej architektury w całej Polsce, a nawet Europie. To właśnie tu, w samym sercu miasta powstaje najwyższy w UE apartamentowiec mieszkalny zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda.

Historia owej inwestycji jest powszechnie znana. Obecnie, dzięki jej przejęciu przez doświadczony duet: Amstar oraz BBI Development, już za dwa lata pierwsi rezydenci będą mogli zamieszkać w ponad 260 luksusowych apartamentach i korzystać z wszelkich oferowanych im udogodnień: basenu, SPA, fitness, sali kinowej, ogrodu czy miejsca zabaw i opieki nad dziećmi, a nawet obsługi concierge.

Amstar to utworzony w 1987 w Denver (Colorado) fundusz inwestycyjny, który nabywa, realizuje a także zarządza powierzchniami biurowymi, mieszkaniowymi, handlowymi, przemysłowymi oraz hotelami na wybranych rynkach w USA i międzynarodowych. Firma zarządza aktywami o wartości powyżej 2,6 mld dolarów, a w różnego typu nieruchomości zainwestowała 4,9 mld euro. Na całym świecie zakupiła lub wybudowała już ponad 8400 mieszkań. Kolejne powstają przy ulicy Złotej.

Z kolei BBI Development to notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych polski deweloper, który ma na swoim koncie szereg prestiżowych inwestycji w stolicy. Należą do nich między innymi: Plac Unii, Rezydencja Foksal, Centrum Marszałkowska oraz Centrum Praskie Koneser – unikalny projekt łączący funkcje mieszkaniową, handlową, biurową i kulturalną, który powstaje na terenie rewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek i Spirytusu.

Połączenie doświadczeń obu partnerów: lokalnego i globalnego oraz gwarancje finansowe z pewnością umożliwią finalizację tego wyjątkowego na skalę europejską przedsięwzięcia, jakim jest Złota 44. Sam autor projektu architektonicznego Daniel Libeskind podkreśla, że „nowi inwestorzy wniosą do projektu nową energię, dzięki czemu inwestycja zakończy się sukcesem i stanie się przyszłym symbolem Warszawy”. Z niecierpliwością czekamy więc na finał prac, a na niniejszej stronie będziemy na bieżąco informować o ich postępie oraz kolejnych pozytywnych zmianach zachodzących nie tylko na Złotej 44, ale również w jej otoczeniu.