EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

ZŁOTY czas wnętrz

Stare francuskie przysłowie mówi: “Pokaż mi jak mieszkasz a powiem Ci kim jesteś”, zaś ikona stylu – Coco Chanel powiadała “Wnętrze domu jest odbiciem naszej duszy”. Podsumowując, oba cytaty świadczą o tym, że przestrzeń w której na co dzień mieszkamy, wiele o nas mówi. Za pomocą odpowiednio dobranych mebli, czy dodatków możemy bowiem opowiedzieć naszym gościom o swoich upodobaniach, pasjach, a nawet o preferowanym stylu życia, nie wspominając o tym wszystkim nawet słowa!

Tematyka aranżacji wnętrz w ostatnich latach szczególnie zyskała na znaczeniu. Aspekt estetyczny – definiujący indywidualny styl rezydentów, stał się przy wyborze wykończenia równie ważny, co kwestie funkcjonalne. Dużą popularnością w Internecie cieszą się fora oraz blogi wnętrzarskie, na których użytkownicy rozmawiają o aktualnych trendach w europejskim wzornictwie, dzieląc się przy tym własnymi pomysłami na oryginalny wystrój mieszkań.

Szczególną popularnością w świecie designu cieszą się rozwiązania nietuzinkowe Beton architektoniczny, ogrody wertykalne czy oryginalne pomysły na oświetlenie, to tylko niektóre z możliwości nadania wnętrzom pierwiastka wyjątkowości. Równie ważne są meble – dobrane tak, by sprawiały wrażanie unikatowych. Stąd też współcześnie fascynacja wzornictwem lat 60-tych. Stoliki w kształcie nerek, niskie kanapy, lampy o charakterystycznym kształcie znów są dziś w modzie. Inspiracje designem sprzed pół wieku widać także w doborze oryginalnych dodatków we wnętrzach – porcelanowych figurek, serwisów do kawy, czy wazonów z grubego szkła. Estetyka lat 60-tych wraca również w projektach współczesnych twórców. Wiele kultowych foteli czy krzeseł doczekało się nawet reedycji.

W całej Polsce z roku na rok przybywa wydarzeń dedykowanych aranżacji wnętrz oraz designerskim trendom, na których swoje prace prezentują zarówno początkujący młodzi projektanci, jak i uznani twórcy światowego formatu. Warszawskie Targi designu, Targi Rzeczy Ładnych czy Mustache Yard Sale to tylko niektóre z wydarzeń poświęconych nowinkom ze świata wnętrz, na których można kupić do domu oryginalne dodatki.

Wyjątkowe wnętrza ZŁOTEJ 44 dopełniają unikatowego charakteru całości budynku, który za sprawą wyjątkowego kształtu bryły, postrzegany jest jako przykład dzieła sztuki. Odwołując się do bogatego dziedzictwa stylu, który na początku XX wieku rozkwitał w największych miastach Europy, aranżacje wnętrz apartamentów wpisują się w trendy designu na najwyższym światowym poziomie. Aranżacja przestrzeni mieszkalnej najwyższego w Polsce apartamentowego wysokościowca, powierzony został dyrektorowi prestiżowego londyńskiego biura projektowego Woods Bagot – Jonathanowi Clarkowi. Współczesna interpretacja ikon designu i stylu zaowocowała stworzeniem niezwykłej przestrzeni do życia.