EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Wnętrza apartamentów ZŁOTEJ 44

Wygląd zewnętrzy budynku często daje wyobrażenie o jego wnętrzach. Wyjątkowa architektura i  charakter bryły ZŁOTEJ 44 autorstwa Daniela Libeskinda jest również oddany w aranżacji przestrzeni wewnątrz apartamentowca. Za urządzenie i wystrój wszystkich apartamentów oraz przestrzeni wspólnych ZŁOTEJ 44 odpowiadają projektanci z   londyńskiej pracowni Woods Bagot. To cenione na całym świecie biuro projektowe, które  w czerwcu br. zdobyło niezwykle prestiżową nagrodę – Hospitality Design Magazine Award, wyróżniającą największe osiągnięcia w dziedzinie interior design ekskluzywnych hoteli z całego świata. Spośród rekordowej liczby 560 zgłoszonych do konkursu projektów, zwyciężył projekt aranżacji wnętrz luksusowego hotelu Baccarat Hotel w Nowym Jorku autorstwa Woods Bagot.

Woods Bagot to sięgająca historią 1869 firma o zasięgu globalnym, która może poszczycić się wieloma sukcesami na wymagających rynkach luksusowych nieruchomości takich miast jak: Londyn, Nowy Jork, Melbourne czy Singapur. W 2011 roku biuro dostało zlecenie na zaprojektowanie wnętrz 1982 luksusowych apartamentów inwestycji Embassy Gardens (w niezwykle prestiżowej dzielnicy Nine Elms w Londynie). Do ważniejszych projektów zrealizowanych przez Woods Bagot należy również aranżacja wnętrz kompleksu nowoczesnych apartamentów hotelowych przy Park Avenue – Grosvenor House Apartments, wykończenie wnętrz biura światowej siedziby grupy Lend Lease. W biurach Woods Bagot mieszczących się na terenie  Europy, Ameryki Północnej, Środkowego Wschodu, Azji i Australii pracuje ponad 1000 najlepszych  projektantów i ekspertów w dziedzinie projektowania wnętrz. Za prace wykończeniowe wnętrz apartamentów ZŁOTEJ 44 odpowiedzialny jest Jonathan Clarke – dyrektor działu Architektury Wnętrz pracowni Woods Bagot w Londynie. To doświadczony specjalista z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w obszarze interior designu. Jego projekty aranżacji wnętrz luksusowych obiektów mieszkalnych, handlowych i biurowych  budzą międzynarodowe uznanie i były wielokrotnie nagradzane.

Właściciele ZŁOTEJ 44 dają przyszłym rezydentom możliwość wyboru wykończenia wnętrz aż w 9 wariantach wykończeń przygotowanych przez pracownie Woods Bagot w Londynie. Swoboda wyboru szczegółów aranżacji przestrzeni mieszkalnej to kolejny z walorów oferty ZŁOTEJ 44. Przyszli rezydenci mają sposobność dobrania kolorystyki oraz materiałów zastosowanych w apartamentach. W ramach 3 pakietów: Standard, Premium oraz DeLuxe pracownia Woods Bagot proponuje kilkadziesiąt rodzajów najwyższej jakości tworzyw w różnorodnej gamie kolorystycznej. W katalogu znajdują się m.in. propozycje inspirowane szlachetnymi naturalnymi materiałami jak: drewno orzecha amerykańskiego, dąb, najlepszej klasy marmury w ciemnych i jasnych odcieniach czy trawertyn. Wystrój apartamentów można opisać jako autentyczne dzieło sztuki użytkowej. Wnętrza inspirowane są bogatym dziedzictwem stylu z początku XX wieku i są jego współczesną interpretacją. Jak powiedział Jonathan Clarke: ”Myśląc o Złotej, staraliśmy się przywołać klimat wielkich europejskich stolic z lat dwudziestych i trzydziestych XIX wieku”. Twórcy projektu wykorzystali do wystroju rozpoznawalne, światowe marki np.: B&B Italia, czy Minotti.

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej ZŁOTEJ 44 to połączenie ekskluzywnych materiałów oraz sprzętów użytkowych wysokiej jakości. Wystrój apartamentów wyposażonych w przedmioty oddające elegancki styl współczesnego europejskiego designu i wykończonych z dbałością o najdrobniejsze szczegóły w połączeniu z widokami z okien apartamentów tworzą niezwykłą przestrzeń mieszkalną, która przeniesie przyszłych rezydentów w ponadprzeciętny świat luksusu.