EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Warszawa zaczarowana – świąteczna odsłona stolicy

Na przełomie listopada i grudnia miasta na całym świecie zamieniają się w bajkową scenerię. Bez względu na to, czy ulice usłane są białym puchem, czy też krajobrazowi daleko do zimowego, to właśnie wtedy rozbłyskują miriady kolorowych lampek zaczarowanych w fantazyjne bożonarodzeniowe kształty. Warszawa od lat zachwyca wspaniałymi świątecznymi dekoracjami – również w tym roku stolica Polski wygląda doskonale.

Im bliżej centrum tym więcej akcentów wprawiających w wigilijny nastrój. Sztandarowymi przykładami są jak zawsze: Trakt Królewski, Stare Miasto oraz pałac w Wilanowie. Jednak iluminacja, która rozbłysła 3 grudnia objęła także inne, niejednokrotnie nowe miejsca. Girlandy, kurtyny świetlne, kolorowe kompozycje, błyszczące sople ozdobiły w tym roku także między innymi Aleje Jerozolimskie, ulica Targowa, Mokotowska czy Świętokrzyska. W mieście pojawiło się również kilkanaście dekoracji wolnostojących, a wśród nich wielki kolorowy paw w Alejach Ujazdowskich, odzwierciedlenie układu słonecznego przy pomniku Mikołaja Kopernika, czerwony autobus „ogórek” wiozący ogromne prezenty na placu Na Rozdrożu, instalacja z lodowcami i misiami polarnymi przy Placu Wileńskim czy gigantyczna panorama Warszawy przedstawiająca cztery symbole miasta – syrenkę, Pałac Kultury i Nauki, Kolumnę Zygmunta oraz ZŁOTĄ 44. Na Placu Grzybowskim można przejść przez Bramę Życzeń, zaś Rynku Starego Miasta podziwiać Karuzelę Blasku z saniami zaprzężonymi w urocze renifery. Nad niektórymi ze staromiejskich ulic zamontowano świecące baldachimy, tym samym tworząc świetlne korytarze będące idealnymi miejscami na romantyczne przechadzki.

Miasto ozdobione zostało łącznie ponad dwudziestoma kilometrami urzekających świecących ozdób, które zdobyły uznanie nie tylko wśród mieszkańców, lecz również przyjezdnych, którzy coraz częściej wybierają Warszawę jako cel okołoświątecznych wojaży. Gwoździem programu jest jednak 27-metrowa choinka zdobiąca Plac Zamkowy. Zainstalowano na niej ponad 10 tysięcy lampek!

Również ZŁOTA 44 poddała się świątecznemu nastrojowi, zapraszając dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 o profilu plastycznym na wyjątkową celebrację mikołajek. Co prawda prezent ten z oczywistych przyczyn nie mógł się znaleźć pod poduszką, nie wątpimy jednak, że tym bardziej był on niezapomniany. Uzdolnieni mali plastycy zaproszeni zostali na warsztaty artystyczne, gdzie pod czujnym okiem wybitnego artysty plastyka – Józefa Wilkonia – wykonywały ilustracje do bajki autorstwa Agnieszki Taborskiej „Rybak na dnie morza”.

„Z dziećmi nie trzeba się starać być, tylko zwyczajnie trzeba być. Mi to przebywanie sprawia ogromną radość. A możliwość przeprowadzenia warsztatu dla najmłodszych w tak pięknych i inspirujących wnętrzach, w dodatku z jedną z moich ilustracji, które zdobią ściany piętra rekreacyjnego, to wielka przyjemność” – powiedział Józef Wilkoń podczas warsztatów. Na ZŁOTEJ 44 zadbaliśmy o przestrzeń stworzoną dla najmłodszych oraz umożliwiając wspólne spędzanie czasu dla całych rodzin.

Nie przez przypadek na piętrze rekreacyjnym znajduje się kolorowa, doskonale wyposażona sala zabaw, a basen podzielony został na dwie części, z których jedna, płytsza, przeznaczona została do rodzinnego relaksu. Prywatna sala kinowa, w której uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 spędzili czas, oglądając bajki, jest idealnym miejscem na familijne seanse. Nie ma wątpliwości, że już za rok rezydenci ZŁOTEJ 44 tchną we wnętrza bożonarodzeniowego ducha, a świąteczna Warszawa będzie wyglądać jeszcze wspanialej niż dziś, wszak z roku na rok prezentuje się coraz bardziej okazale.