EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Warszawa w świątecznym blasku

Okres przedświąteczny to czas, w którym atmosfera w miastach staje się niepowtarzalna. Już pod koniec listopada w witrynach sklepowych wystawiane są świąteczne ozdoby, a ludzie zaczynają myśleć o wigilijnych potrawach i prezentach dla najbliższych. Największe metropolie świata jak Nowy Jork, czy Londyn, słyną z imponujących bożonarodzeniowych iluminacji. Również w Warszawie, tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia, ulice rozświetliło ponad 2 miliony lampek, a na Placu Zamkowym rozbłysła 27-metrowa choinka.

Przez Warszawę przebiega łącznie ponad 20-kilometrowy świetlny szlak, który rozpoczyna się na Nowym Mieście, wiodąc przez, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, plac Na Rozdrożu, ulicę Belwederską, Sobieskiego, kończąc się w Wilanowie. Ulice miasta oświetlają sylwetki aniołów, reniferów czy Świętego Mikołaja, a na ulicznych latarniach rozwieszone są świąteczne ozdoby.

W samym centrum stolicy zainaugurowano już Zimowy Plac Defilad, gdzie znajduje się m.in. niezwykła, multimedialna choinka oraz lodowisko. Z uwagi na szybko zapadający zmrok, świąteczne iluminacje tworzą niezwykły klimat i zmieniają oblicze ulic. Bożonarodzeniowe dekoracje Warszawy zachwycają mieszkańców i turystów od lat. W zeszłorocznym rankingu francuskiego dziennika „Le Figaro” Warszawa znalazła się w gronie 10 najpiękniej udekorowanych miast świata!

Tradycyjnie już w Warszawie z okazji Świąt Bożego podświetlane są najbardziej charakterystyczne budynki publiczne, jak Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski czy Stadion Narodowy. W tym roku również ZŁOTA 44, realizowana przez BBI Development oraz amerykański fundusz AMSTAR, zaświeci wyjątkowo – specjalnie na okres świąteczno-noworoczny podświetlone zostanie przyziemie budynku, a charakterystyczny łuk żagla będzie się mienił kolorowym światłem. Bryła ZŁOTEJ 44 stanie się tym samym kolejnym świetlnym punktem na świątecznym szlaku stolicy.