EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Trzy dni z Danielem Libeskindem

Ubiegły tydzień obfitował dla nas w wiele wyjątkowych wrażeń. Daniel Libeskind – światowej sławy architekt i autor projektu ZŁOTEJ 44, na specjalne zaproszenie BBI Development oraz amerykańskiego funduszu Amstar, po ośmiu latach znów odwiedził Polskę. Wizyta Daniela Libeskinda uświetniła inaugurację międzynarodowej kampanii sprzedażowej apartamentów w ZŁOTEJ 44.

Centralnym punktem wizyty Daniela Libeskinda była konferencja prasowa, zorganizowana w apartamentach pokazowych na 50. piętrze ZŁOTEJ 44, w której poza architektem wzięli udział: Jonathan Clarke – dyrektor biura Woods Bagot w Londynie, autor projektu wnętrz w budynku, Charles Weston Baker – dyrektor sprzedaży w firmie Savills International, odpowiedzialnej za globalną sprzedaż oraz przedstawiciele inwestorów – Jeffrey Stonger, wiceprezes funduszu Amstar oraz Michał Skotnicki, prezes BBI Development. Międzynarodowa kampania sprzedażowa to odpowiedź na rosnące zainteresowanie Warszawą i ZŁOTĄ 44 ze strony zagranicznych inwestorów oraz redakcji tak prestiżowych pism jak Monocle, czy The Sunday Times, które coraz częściej przedstawiają projekt Daniela Libeskinda jako jeden z najciekawszych budynków w Warszawie, zarówno pod względem dobrej lokaty kapitału jak i fascynującego miejsca do życia.

W czwartek 19.11 Daniel Libeskind był gościem specjalnym programu „Świat się Kręci”. W krótkim wywiadzie, przeprowadzonym przez piosenkarkę Kayah, architekt opowiadał m.in. o wspomnieniach z dzieciństwa spędzonego w Warszawie oraz inspiracjach dla najważniejszych swoich projektów.

W piątek 20.11 wykładem w Barze Studio Daniel Libeskind otworzył 6. edycję Targów Rzeczy Ładnych – najważniejszą w Warszawie cykliczną imprezę promującą dobry design. Spotkanie z architektem przyciągnęło ogromną rzeszę młodych ludzi – studentów architektury oraz osób zainteresowanych warszawską urbanistyką, dla których możliwość wysłuchania wykładu mistrza była ogromnym przeżyciem.

Wykład Daniela Libeskinda nie był jedyną formą obecności ZŁOTEJ 44 na Targach. W panelu dyskusyjnym poświęconym przyszłości Placu Defilad wziął udział Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development, spółki będącej jednym z inwestorów ZŁOTEJ 44. W rozmowie z wiceprezydentem Warszawy Jarosławem Jóźwiakiem, wicedyrektorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Marcelem Andino Velezem oraz Olgierdem Jagiełło z pracowni JEMS Architekci wielokrotnie przewijała się ZŁOTA 44. Prezes Szczepański mówił także o konieczności zachowania otwartych przestrzeni w parterach budynków położonych w centrum Warszawy, nienależnie od ich funkcji. W tym kontekście również dyskutowano o planach zagospodarowania przyziemia ZŁOTEJ 44.

21.11 Daniel Libeskind odwiedził Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Prezentowana tam ekspozycja, jak i sam budynek zrobiły na architekcie ogromne wrażenie.

Zdjęcia z pobytu Daniela Libeskinda w Polsce, a także inne materiały związane z architektem, zobaczyć można na oficjalnym profilu ZŁOTEJ 44 na Facebooku.