EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Relaks, pasja i zdrowie – prestiżowy azyl na ZŁOTEJ 44

Jednym z wyznaczników luksusu, które lokują apartamentowce świata na poziomie klasy lux, jest dostępność kompleksowo wyposażonej strefy rekreacji. I to rekreacji szeroko pojętej, bo zawierającej zarówno udogodnienia zapewniające wypoczynek, jak i takie, dzięki którym można realizować pasje albo zwyczajnie ułatwić sobie codzienność. Nie inaczej jest na ZŁOTEJ 44, która swymi standardami spełnia wszelkie wymagania, aby znaleźć się na liście niewielu na świecie budynków klasy super-lux.

W luksusowych apartamentowcach coraz częściej dobrze widziana jest obecność specjalnego pomieszczenia do przechowywania i dojrzewania win. Wino to bardzo elegancka, szlachetna pasja, wymagająca jednak spełnienia konkretnych, dość restrykcyjnych warunków. Rezydenci ZŁOTEJ 44 będą mogli korzystać z dedykowanego winom pomieszczenia, w którym utrzymywana będzie specjalna, w pełni kontrolowana temperatura i wilgotność. W pomieszczeniu znajdzie się również wygodne, bardzo klimatyczne miejsce do degustacji.

Oferta udogodnień sportowych i rekreacyjnych na ZŁOTEJ 44 to odpowiedź na globalny, bardzo pozytywny i szybko się rozszerzający trend prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia. Stąd obecność basenu o niebagatelnej długości 25 metrów. Jest to najdłuższy basen rekreacyjny dostępny w budynku apartamentowym w Polsce. Na całym świecie, nawet w najbardziej prestiżowych apartamentowcach, niewiele jest basenów dorównujących długością temu na ZŁOTEJ 44: nowojorski ultrakomfortowy apartamentowiec One57 dysponuje basenem o 5 metrów krótszym. Montaż siedmiotonowej niecki ze stali nierdzewnej na ósmym piętrze ZŁOTEJ 44 był ogromnym przedsięwzięciem logistycznym.

Nadal rzadkim zjawiskiem w budynkach apartamentowych, nawet najwyższej klasy, jest prywatna sala kinowa. Obecność tego udogodnienia na ZŁOTEJ 44 stawia apartamentowiec w jednym rzędzie z takimi budynkami, jak 56 Leonard w Nowym Jorku czy londyński One Hyde Park, gdzie – tak samo jak w warszawskim wieżowcu – można również korzystać z symulatora do gry w golfa. A golf – jak wiadomo – nie od dziś uznawany jest za jeden z najbardziej eleganckich i wysmakowanych sportów.

Wraz z trendem życia w stylu wellness wzrasta świadomość społeczna w zakresie ekologii – ludzie coraz częściej pragną spędzać czas, obcując z przyrodą. Nie zawsze jest to jednak możliwie w miastach tak wielkich i rozwiniętych, jak Warszawa. Dlatego na ósmym piętrze inwestycji przy Złotej znajdzie się wielki zielony taras z jacuzzi, obsadzony kilkoma setkami rozmaitych roślin, mających zapewnić rezydentom możliwość odpoczynku w prawdziwej oazie. Wśród reprezentantów flory znajdą się m.in. takie okazy, jak: wierzba biała, grab, miskant chiński i rozplenica japońska. Ich zadaniem będzie nie tylko upiększenie otoczenia i umożliwienie mieszkańcom relaksu wśród przyrody – zieleń w centrum miast jest także skutecznym sposobem na redukcję dwutlenku węgla, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska.

W międzynarodowym konkursie „International Property Awards 2015” ZŁOTA 44 nie bez powodu uznana została za najlepszą rezydencję w Europie. Wszak jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przez jury była skala komfortu zapewnianego rezydentom, a piętro rekreacyjne jest dobitnym dowodem na ponadprzeciętny standard udogodnień.