EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Potencjał inwestycyjny ZŁOTEJ 44

“O ile nie będzie wojny, to nieruchomości są najpewniejsze”, mawiali przedsiębiorcy w latach 30-tych. Dzisiaj, mimo znacznego poszerzenia możliwości lokowania środków, specjaliści z branży finansowej wciąż wskazują na inwestowanie w nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu premium, jako jedną z najbezpieczniejszych oraz najbardziej zyskownych form lokowania kapitału na rynku.

Polska, z populacją sięgającą ponad 38,4 milionów mieszkańców, stabilną sytuacją polityczną (pod względem lokalnym oraz globalnym), atrakcyjną lokalizacją, poprawiającą się infrastrukturą oraz wciąż rozwijającą się gospodarką, stanowi niezwykle atrakcyjny rynek dla potencjalnych inwestorów. Warto również wspomnieć, że podczas kryzysu gospodarczego w 2008 roku Polska gospodarka, jako jedyna w Unii Europejskiej, nie odnotowała skutków globalnej recesji.

Wraz z rosnącym PKB postępuje zjawisko “bogacenia się” Polaków – wzrasta popyt na dobra luksusowe, w tym również na luksusowe nieruchomości. Oferta mieszkań w sektorze premium na tle innych państw Europy prezentuje się niezwykle konkurencyjnie. W gronie pięciu największych polskich miast z liczbą powyżej 500 000 mieszkańców (Łódź, Kraków, Trójmiasto, Poznań, Warszawa) najbogatszą ofertę luksusowych apartamentów proponuje stolica, z wizytówką segmentu – ZŁOTĄ 44, która przyszłym rezydentom oferuje poziom luksusu w najwyższym światowym wydaniu.

Pod względem standardu i jakości oferowanych usług ZŁOTA 44 jak dotąd nie doczekała się na polskim rynku porównywalnej konkurencji. Oprócz unikatowej przestrzeni mieszkalnej, budynek oferuje mieszkańcom wyjątkowy styl życia oraz wiele możliwości spędzania czasu w rozbudowanej części wspólnej na 8 piętrze apartamentowca. Na tle zachodniej Europy ZŁOTA 44 jest przy tym niezwykle konkurencyjna cenowo – za kwotę potrzebną na kupno kawalerki w innych europejskich stolicach, na ZŁOTEJ można stać się posiadaczem ponad 130-metrowego apartamentu.

Wiodąca na polskim rynku firma doradcza REAS, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem mieszkaniowym szacuje, iż pod względem cen apartamentów luksusowych Londyn jest aż 8 razy droższy od Warszawy, natomiast Paryż blisko trzykrotnie. Biorąc pod uwagę stabilny system finansowy w Polsce oraz rosnący popyt na nieruchomości premium, ceny warszawskich nieruchomości w luksusowych apartamentowcach wkrótce powinny zbliżyć się do poziomu europejskich odpowiedników, co przełoży się na znaczący zysk dla posiadaczy apartamentów premium w stolicy.

Oprócz czysto finansowych atutów, warto również zwrócić uwagę na bogatą ofertę kulturalną Warszawy. ZŁOTA 44, położona w samym sercu stolicy, gwarantuje przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do miejskiej rozrywki oraz najlepszych warszawskich restauracji, dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Warszawski Żagiel Daniela Libeskinda to budynek, który spełnia wszystkie cechy typowe dla luksusowych nieruchomości, będąc przy tym świetną inwestycją zarówno dla tych, którzy zainteresowani są pomnażaniem kapitału, jak i tych którzy pragną zainwestować w niezwykły styl życia, związany z mieszkaniem apartamentowcu o tak wysokim standardzie.