EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Noc Wieżowców w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że już w najbliższą sobotę, 23 maja, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Noc Wieżowców. To niezwykła okazja, aby zobaczyć nocną panoramę stolicy z ostatnich pięter warszawskich wysokościowców.  Wydarzenie to organizuje portal NowaWarszawa.pl, który specjalizuje się w tematyce warszawskiej architektury.

Zainteresowanie Nocą Wieżowców od samego początku było ogromne – w wydarzeniu na Facebooku zapisało się blisko 50 tysięcy chętnych! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zorganizowali konkurs, w którym autorzy najładniejszych zdjęć warszawskich wysokościowców mogli wygrać podwójne wejściówki upoważniające do zwiedzania jednego z budynków biorących udział w wydarzeniu. Ostatecznie  w Nocy Wieżowców weźmie udział kilkuset uczestników.

Podczas Nocy Wieżowców kilkanaście warszawskich drapaczy chmur udostępni swoje wnętrza dla zwiedzających. Organizatorom udało się namówić do udziału m.in. takie budynki, jak Warsaw Trade Tower, Intraco i Rondo 1.

Pomimo trwającej budowy ZŁOTA 44 jest partnerem tego niecodziennego wydarzenia. Z uwagi na prace wykończeniowe we wnętrzach budynku, nie będziemy mogli jednak udostępnić zwiedzającym naszych apartamentów. Specjalnie dla uczestników Nocy Wieżowców przygotowaliśmy 100 wyjątkowych książek „Złota 44 i inne warszawskie niebo tyki”, które będą świetnym uzupełnieniem wiedzy o „wysokiej” architekturze Warszawy. Książka jest szóstą publikacją wydaną przez BBI Development, której autorem jest ceniony przez czytelników varsavianista – Jarosław Zieliński.

Nocne zwiedzanie wieżowców  uświetnione widokiem na iluminację ZŁOTEJ 44 z pewnością przyniesie uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Inwestorzy budynku zadeklarowali, że w przyszłorocznej edycji  Nocy Wieżowców, ZŁOTA 44 weźmie czynny udział udostępniając wnętrza apartamentów pokazowych dla uczestników wydarzenia.