EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Noc Wieżowców na ZŁOTEJ 44

Każdy miłośnik Warszawy z pewnością wiele razy podziwiał zdjęcia stolicy zrobione z wysokich pułapów, jednakże spojrzenie na miasto z góry własnymi oczami jest niezrównanym przeżyciem, szczególnie po zmroku, gdy Warszawa lśni różnokolorowymi światłami. Tegoroczna edycja organizowanej przez Nową Warszawę Nocy Wieżowców, która odbyła się 15 października, cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednia, która skupiła ponad 45 tysięcy fanów wysokościowców i wspaniałych industrialnych widoków. W tym roku do wydarzenia z radością dołączyła ZŁOTA 44.

Pięćdziesiąte piętro ZŁOTEJ 44 to miejsce, z którego rozciąga się fantastyczny widok na warszawskie dachy, zaś szczególne wrażenie z tej perspektywy robi zegar na wieży Pałacu Kultury i Nauki. Nic dziwnego, że miejsce to – jako najwyżej położone z dostępnych podczas Nocy Wieżowców – budziło tak wielkie zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia. Jednakże dostać się do apartamentów pokazowych ZŁOTEJ 44 nie było łatwo – aby odwiedzić ten najwyższy w Unii Europejskiej apartamentowiec, należało wystartować w konkursie fotograficznym i znaleźć się wśród trzydziestu zwycięzców. Chętnych było naprawdę wielu, co nie dziwi z uwagi na fakt, że to jedyny rok uczestnictwa wieżowca Libeskinda w Nocy Wieżowców, co wynika z charakteru budowli. Jest to bowiem obiekt apartamentowy, a więc w przyszłym roku wnętrza – jako zamieszkałe – będą już niedostępne dla chętnych.

Dla gości przygotowany został poczęstunek, a w wydarzeniu uczestniczył także prezes BBI Development, Rafał Szczepański, który powitał przybyłych oraz opowiedział o inwestycji. I choć pogoda nie należała do wymarzonych, a za szybami ZŁOTEJ 44 nieustannie padał deszcz, fotografowie – jako mistrzowie w swoim fachu – nie ustawali w uwiecznianiu widoków, które rozpościerają się z pięćdziesiątego piętra. Niemałą niespodzianką było udostępnienie uczestnikom apartamentów pokazowych, dzięki czemu goście mogli nie tylko na własne oczy zobaczyć wyjątkowy design wnętrz mieszkalnych, lecz również wykonać zdjęcia różnych stron miasta.

Październik był wyjątkowym miesiącem w historii ZŁOTEJ 44 nie tylko ze względu na fakt uczestnictwa budynku w Nocy Wieżowców i ugoszczenia podczas niej tak dużej liczby fotografów, ale także z uwagi na oficjalną prezentację luksusowego piętra rekreacyjnego, która miała miejsce niecałe dwa tygodnie później. Zarówno pierwsze, jak i drugie wydarzenie jest niezbitym dowodem na to, że wnętrza apartamentowca rozkwitają i już bardzo niedługo – w pełnej krasie – powitają pierwszych rezydentów.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”10″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails”]