EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Najpiękniejsza strona warszawskiego lata

Choć – jak pisał Juliusz Słowacki – słońce jest w każdym człowieku, to niemalże każdy człowiek z utęsknieniem czeka na słońce na niebie. I mimo że gorące letnie dni kojarzą się z wypoczynkiem poza miastem, to warszawiacy coraz częściej przekonują się, iż lato w stolicy też ma swoje uroki.

Warszawiacy, którzy preferują niespieszny wypoczynek, a jednocześnie lubią czuć niesłabnące tętno metropolii, z pewnością nie raz wybiorą się na nadwiślańskie bulwary. Mało kto wie, że ideę stworzenia tej pięknej promenady zapoczątkował w 1935 roku prezydent miasta Stefan Starzyński. Teraz – osiemdziesiąt lat później – mieszkańcy mogą cieszyć się ciekawym miejscem na spacery oraz spotkania. Szerokie schody, liczne leżaki i dwa tarasy widokowe sprawiają, że bulwary są idealną miejską destynacją. Dodatkowym atutem bulwarów – a przy okazji miłą odmianą od restauracji stacjonarnych – są food trucki serwujące przeróżne, często bardzo zaskakujące specjały.

Z bulwarów szybko można dostać się do Multimedialnego Parku Fontann, by wziąć udział w cyklicznych weekendowych widowiskach. Kolorowe pokazy wkomponowane w oprawę dźwiękową przyciągają nie tylko mieszkańców stolicy, lecz także wielu turystów. 367 dysz i 295 reflektorów pracuje w każdy wakacyjny weekend, by zapewnić zgromadzonym miłośnikom muzyki, wody i multimediów niezapomniane widowisko.

Każdego roku na ciepłe miesiące czekają nie tylko fani fontann, lecz także warszawscy miłośnicy twórczości Fryderyka Chopina. To już 57. sezon słynnych Koncertów Chopinowskich, na które do Łazienek Królewskich co niedzielę przybywają rzesze słuchaczy. W tym roku wystąpi 40 światowej sławy pianistów, a spod słynnego pomnika Chopina wybrzmią zarówno te najbardziej znane utwory kompozytora, jak i formy mniej popularne.

To zaledwie ułamek możliwości, które w ciepłe miesiące oferuje swym mieszkańcom Warszawa. Nic dziwnego, że – jak wynika z ostatniego badania przeprowadzonego przez Urząd Miasta – aż 94% mieszkańców stolicy jest zadowolonych z życia w Warszawie. Wszak gwarancją prawdziwego komfortu jest dostępność miejsc stworzonych do wypoczynku i zabawy. Przykładem jest przecież sama ZŁOTA 44, której mieszkańcy mogą korzystać z bogato wyposażonej strefy relaksu, oddać się rekreacji podczas wizyty w prywatnym kinie, popływać w basenie czy wypocząć na szerokim tarasie z jacuzzi, co stanowi idealną rozrywkę podczas słonecznych letnich dni.