EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Metrem na ZŁOTĄ 44

Jak obwieściliśmy ostatnio na naszym blogu, inwestycja Złota 44 została przejęta przez konsorcjum firm: Amstar oraz BBI Development S.A. i w końcu zostanie ukończona. To jednak nie wszystkie zmiany zachodzące w stolicy. Największa z nich to oczywiście planowane w grudniu otwarcie II linii metra, która z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców stolicy, również tych, którzy osiedlą się przy ulicy Złotej.

Apartamentowiec Złota 44 znajduje się w prestiżowej lokalizacji, w samym centrum miasta, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Już teraz w jego okolicy przebiega I linia metra, dzięki której można w szybki sposób dojechać na Ursynów czy Bielany. Za miesiąc zostanie otwarta tutaj też II linia łącząca prawo i lewobrzeżną część stolicy. Do najbliższego przystanku metra – Ronda ONZ – mieszkańcy Złotej 44 będą mieli zaledwie kilka minut drogi. Stąd równie szybko dotrą na Nowy Świat, Powiśle czy drugą stronę Wisły, gdzie notabene powstaje inna inwestycja BBI Development S.A. – Centrum Praskie Koneser.

Wszyscy wiemy, że metro jest czynnikiem miastotwórczym i ożywczym zarówno dla rynku nieruchomości, jak i małych czy średnich przedsiębiorstw. Dowodem tego po uruchomieniu pierwszej nitki był na przykład rozwój Kabat. Jednak nowa linia metra wpłynie pozytywnie nie tylko na bardziej oddalone dzielnice, ale również na samo Śródmieście. Przede wszystkim poprawi się komunikacja między poszczególnymi częściami Warszawy, a dzięki jednoczesnemu ograniczeniu ruchu kołowego – jakość życia oraz samego przebywania w centrum miasta. Skorzystają na tym turyści, osoby tutaj pracujące, a zwłaszcza mieszkające.

Również Ci, którzy osiedlą się przy ulicy Złotej 44 będą mogli cieszyć się bardziej uporządkowaną okolicą z bogatą infrastrukturą i idealnym połączeniem z pozostałymi rejonami Warszawy. Wzorem mieszkańców innych dużych europejskich miast otrzymają alternatywny dla samochodu środek transportu, dzięki któremu będą mogli w szybki, komfortowy, ekonomiczny i bezpieczny sposób podróżować po całym mieście. Unikną w ten sposób zatłoczonych ulic, korków czy problemów z miejscem parkingowym w godzinach szczytu, oszczędzając jednocześnie swój czas, co we współczesnym świecie również stanowi duży luksus.