EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Marmurowa klasyka na ZŁOTEJ 44

Marmur należy do najbardziej szlachetnych materiałów budowlanych, a jego zastosowanie we wnętrzach nadaje im cech stonowanej elegancji i wysmakowanej klasyki. Ten stosowany od czasów starożytnych materiał musiał znaleźć się również na ZŁOTEJ 44 – w miejscu, w którym sznyt dobrego gustu przejawia się w każdym detalu.

ZŁOTA 44 oferuje swym przyszłym rezydentom trzy standardy wykończenia wnętrz, a w ramach każdego z nich pojawia się marmur – w zależności od wybranego wzoru tworząc strukturę subtelnej prostoty bądź kreując intrygującą mozaikę, niewykraczającą jednak poza granice klasyki. Drewno orzecha amerykańskiego oraz dębu doskonale komponuje się ze szlachetnymi powierzchniami kamienia.

Do wykończenia wnętrz apartamentowca zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda użyto kilku rodzajów marmuru, starannie dobierając jego odcień, grubość i częstotliwość występowania żyłek czy głębię koloru do całości kompozycji. Wśród marmurów wykorzystanych na ZŁOTEJ 44 jest pochodzący z Egiptu marmur o nazwie Gallala. Jego barwa doskonale odzwierciedla piaskowe krajobrazy północnej Afryki i saharyjskie przestrzenie. Delikatne użylenie i kremowobiały odcień sprawiają, że marmur Gallala rozświetla wnętrza, szczególnie w zestawieniu z trawertynem Silver w łazience wykonanej w standardzie Deluxe. W łazienkach apartamentowca użyto również dwóch jasnych marmurów pochodzących z Włoch – Carrara oraz Calatta.

W łazienkach w standardzie Premium oraz Deluxe zastosowano również pochodzący z Afryki marmur Black Aziza. Wydobywany jest on w okolicy marokańskiej góry Jebel Aziza, od której wziął swą nazwę. Ten czarny marmur charakteryzuje się mocną kontrastowością, inkrustowany jest bowiem naturalnie złotymi bądź białymi szerokimi żyłami. Jest to kamień bardzo ceniony w budownictwie, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowo dużą odpornością na czynniki zewnętrzne.

Innym czarnym marmurem zastosowanym we wnętrzach ZŁOTEJ 44 jest pochodzący z Hiszpanii szykowny kamień o nazwie Nero Marquina. Najlepszym towarzystwem dla tego marmuru są dodatki o białym kolorze, co wynika z faktu, że jego głęboka czerń przełamana jest licznymi jasnymi żyłkami o nieregularnym, dynamicznym przebiegu. Nero Marquina wykorzystany został w kuchniach apartamentowca, unowocześniając je i zaznaczając się w nich jako bardzo wyrazisty akcent kolorystyczny. Marmur ten ma również unikatową właściwość odbijania światła, a przy odpowiednim oświetleniu zyskuje on lustrzane właściwości. Jest on dobrym rozwiązaniem we wnętrzach uzupełnionych drewnem, szczególnie ciemnym – dlatego w kuchniach ZŁOTEJ 44 występuje on w towarzystwie orzecha amerykańskiego, tworząc nowoczesną designerską całość.

Głównym założeniem biura projektowego Woods Bagot podczas kreowania wnętrz ZŁOTEJ 44 było osiągnięcie klasycznej elegancji. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości marmurów w zestawieniu z drewnem dębu i orzecha amerykańskiego apartamenty zyskały ponadczasowy charakter podkreślający wyjątkowość tego miejsca, nieosiągalną nigdzie indziej w Polsce.