EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Magia XXI wieku, czyli o nowoczesnych technologiach na ZŁOTEJ 44

Sir Arthur Charles Clarke, angielski pisarz fantastycznonaukowy, napisał kiedyś, że każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii. Jeśli przyjrzymy się nowoczesnym budynkom – biurowcom czy apartamentowcom – możemy pokusić się o stwierdzenie, że czarodziejska moc zaczyna wkraczać w naszą codzienność.

ZŁOTA 44 jest doskonałym przykładem budynku, którego twórcy sięgnęli po najnowszą myśl technologiczną i otworzyli drzwi współczesnej magii, czyniąc wieżowiec inteligentnym. Inteligentny budynek to taki, w którym umieszczony został wysoko zaawansowany technicznie system przeróżnych czujników, sensorów i instalacji oraz centrala zarządzająca nimi. Pierwsze tego typu technologie zaczęły pojawiać się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i początkowo używane były do kontroli i optymalizacji środowiska rozwoju roślin przemysłowych. Coraz bardziej innowacyjne rozwiązania w tym zakresie pozwoliły na przeniesienie tego typu systemów do budynków prywatnych i użyteczności publicznej, wpływając rewolucyjnie na ich funkcjonalność. Tak powstał inteligentny system zarządzania BMS (Building Management System) oraz zintegrowany z nim system HMS (Home Management System).

ZŁOTA 44 zaprojektowana została tak, aby zmaksymalizować wygodę i bezpieczeństwo rezydentów – każdy z nich będzie miał dostęp do systemu HMS nie tylko z wnętrza apartamentu, ale również poprzez mobilną aplikację multitouch. Zakres możliwości inteligentnego centrum operacyjnego na ZŁOTEJ 44 jest szeroki i obejmuje między innymi sterowanie systemami klimatyzacji czy uchylnymi panelami okiennymi. HMS umożliwia także łatwe nawigowanie scenami oświetlenia i roletami. Dzięki specjalnemu modułowi aplikacja pozwala także – poprzez kontakt z konsjerżem – na zamówienie różnorakich usług, takich jak sprzątanie, rezerwacja stolika w restauracji, wykupienie pakietu SPA, zakupy w delikatesach czy przegląd samochodu. Dedykowane oprogramowanie zintegrowane jest także z systemem kontroli dostępu oraz pocztą głosową, a innowacyjnie dynamiczny interfejs dostosowuje się do najczęściej wybieranych ścieżek zarządzania apartamentem.

Rozbudowany HMS to niejedyne ultranowoczesne rozwiązanie, czyniące ZŁOTĄ 44 jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków mieszkalnych Europy. Odporna na nawet najbardziej skrajne warunki atmosferyczne fasada Tripple Glazed Unit, która redukuje zużycie energii w budynku o 20%, a dodatkowo zapewnia optymalną izolację akustyczną oraz chroni wnętrza przed zbytnim nagrzewaniem bądź wyziębianiem się, to kolejny dowód na to, że dzieło Daniela Libeskinda nie bez powodu uznawane jest za jedną z najlepszych inwestycji na europejskim rynku nieruchomości ostatnich lat. I choć współczesnym  czarom daleko do tych, które znamy z baśni, nietrudno zauważyć, że technologiczna magia zastosowana na ZŁOTEJ 44 uczyni z jej wnętrz przestrzenie niemalże bajkowe.