EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Jonathan Clarke – zrozumienie jest kluczem

„Nasza miłość zaczyna się we własnym domu” – powiedział ponad dwa wieki temu Adam Smith, szkocki myśliciel i filozof, członek prestiżowej organizacji Royal Society of Arts. Spośród innych członków tej cenionej organizacji wymienić można np. Karola Dickensa, Benjamina Franklina, Roberta Baden-Powella czy Stephena Hawkinga. Stypendystą Royal Society of Arts jest Jonathan Clarke – Dyrektor ds. architektury wnętrz w działającej od 1869 roku renomowanej i wielokrotnie nagradzanej londyńskiej pracowni Woods Bagot. To on odpowiedzialny jest za aranżacje apartamentów ZŁOTEJ 44 i doskonale wie, że we własnym domu zaczyna się nie tylko miłość, ale również bezpieczeństwo, poczucie wyjątkowości i bezgraniczne zrozumienie.

– Zrozumienie potrzeb współczesnych polskich elit było podstawą pracy nad nowym projektem wnętrz tego wyjątkowego budynku. (…) Aranżując wnętrza ZŁOTEJ 44 najważniejsze były dla nas doświadczenia mieszkańców wieżowca, nie cztery ściany, cegły i zaprawa – mówi Jonathan Clarke – Chcieliśmy, aby osoby, które będą tu mieszkać, czuły, że jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce.

Dla Clarke’a zrozumienie potrzeb przyszłych mieszkańców jest kluczowym elementem projektu. Nie bez powodu jest on jedną z najważniejszych osób w PUBLIC – platformie stworzonej przez Woods Bagot w celu wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy klientami a pracownikami.

Jonathan Clarke podkreśla, że projektanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klienci najchętniej witają rozwiązania skrojone zgodnie z ich aspiracjami. Dodaje, że dopasowując projekt do indywidualnych pragnień, należy zwrócić szczególną uwagę na detale, takie jak schematy barw, armatura czy kompozycja oświetlenia.

Trafność jego spostrzeżeń potwierdzają liczne nagrody, które Clarke zdobył w trakcie swojej kariery projektanta luksusowych wnętrz – zarówno mieszkalnych, jak i biurowych czy handlowych. Wśród jego sztandarowych projektów odnaleźć można: Embassy Gardens i West Hampstead Square w Londynie, restauracje Hakkasan w Nowym Yorku, Szanghaju i Dosze, siedzibę główną Abu Dhabi Investment Council w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, The Core Club w Nowym Yorku, centrum szkoleniowe Virgin Atlantic, restaurację Canteen w Londynie czy Qatar Petroleum HQ w Katarze. ZŁOTA 44 znalazła się więc w prawdziwie doborowym towarzystwie. Jonathan Clarke jest także członkiem jury World Architecure News oraz aktywnym członkiem Southwark Design Review Panel.

Jonathan Clarke doskonale wie, jak ważne jest odpowiednie dobranie gam kolorystycznych. Można się o tym przekonać, podziwiając wystrój apartamentów ZŁOTEJ 44. Biel, dębowe i orzechowe brązy, inkrustowana żółcieniami czerń, srebro trawertynu i głęboka połyskująca zieleń – wszystkie te barwy komponują się w wymowny, a jednocześnie ujmująco elegancki obraz wnętrz ZŁOTEJ 44. Apartamenty zaprojektowane przez Jonathana Clarke’a, inspirowane dziedzictwem niezapomnianego stylu początków XX wieku, można z powodzeniem nazwać autentycznymi dziełami sztuki użytkowej. Mariaż najwyższej jakości ekskluzywnych materiałów z przedmiotami codziennego użytku zaowocował na ZŁOTEJ 44 efektem luksusowej niepowtarzalności, którą już niedługo będą mogli raczyć się przyszli mieszkańcy.