EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Grow with Warsaw – stolica na targach MIPIM 2016

Przeciętnemu człowiekowi Cannes kojarzy się z pięknem Lazurowego Wybrzeża i słynnym festiwalem filmowym. Inaczej jest w przypadku przedstawicieli rynku nieruchomości – dla nich Cannes to miejsce corocznych spotkań biznesowych. To tam odbywają się renomowane międzynarodowe targi nieruchomości MIPIM, obfitujące w prestiżowe eventy oraz dyskusje z udziałem czołowych przedstawicieli świata inwestycji.

Najważniejszym miejscem targów jest ogromna powierzchnia wystawowa, na której prezentują się miasta, budynki i poszczególne projekty. Wśród najchętniej odwiedzanych stoisk znalazło się stoisko Warszawy. Warto zauważyć, że zajmowało ono więcej miejsca niż w roku poprzednim, jego powierzchnia wynosiła bowiem 105 m2 (powiększone zostało o pokaźnych rozmiarów taras). Stoiska inwestycji, interaktywny stół oraz duże ekrany plazmowe przyciągały wielu zainteresowanych liderem Europy Środkowo-Wschodniej, za jakiego uchodzi Warszawa. A uchodzi za niego nie bez powodu – w rankingach przedstawionych podczas targów Warszawa znalazła się na doskonałym czwartym  miejscu na liście najbardziej przyjaznych dla biznesu miast Starego Kontynentu. Stolica uplasowała się wysoko również w czterech innych kategoriach: została doceniona jako miasto przyszłości Europy Wschodniej (3 pozycja), w zakresie efektywności kosztowej (6 pozycja), w zakresie kapitału ludzkiego i jakości życia (8 pozycja) oraz w kategorii strategii przyciągania inwestorów zagranicznych (8 pozycja).

Reprezentantami Warszawy w Cannes było 11 nieruchomości, 12 partnerów oraz 17 produktów. Wśród nich znalazła się spółka BBI Development ze swoimi czterema flagowymi projektami, czyli Centrum Praskim Koneser, Roma Tower, Centrum Marszałkowska i oczywiście ZŁOTĄ 44. Jak powiedział wiceprezes BBI Development Rafał Szczepański: „Jednym z wyznaczników sukcesu Warszawy jest międzynarodowe powodzenie ZŁOTEJ 44, pierwszej inwestycji apartamentowej z Polski, która zdobyła ogromne zagraniczne uznanie w prestiżowych konkursach, opiniach ekspertów rynku nieruchomości i mediów”.

Warszawa promuje się hasłem „Grow with Warsaw”, które trafnie obrazuje trwający już od lat trend ciągłego rozwoju. Ten niekwestionowany progres daje nadzieję na szereg dalszych sukcesów podczas kolejnych podbojów w wykonaniu naszej stolicy oraz ZŁOTEJ 44 na arenie międzynarodowej.