EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Diamentów jest niewiele – Robert Lewandowski na ZŁOTEJ 44

Kilka tygodni temu kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej, jeden z najlepszych zawodników świata – Robert Lewandowski – zakupił apartament na ZŁOTEJ 44. Zawodnik Bayernu Monachium od lat zajmuje się inwestowaniem, a w centrum jego zainteresowań znajdują się start-upy oraz nieruchomości. Jego decyzje zawsze wspierają eksperci, dlatego nie dziwi fakt zainteresowania Roberta Lewandowskiego apartamentami w wieżowcu zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda. Zapraszamy do lektury wywiadu z kapitanem drużyny narodowej, w którym opowiada on o Warszawie, unikalnych inwestycjach i oczywiście ZŁOTEJ 44.

Ma Pan dom na Warmii, na co dzień mieszka Pan w Niemczech. Dlaczego zdecydował się Pan na zakup apartamentu w ZŁOTEJ 44?

Zakup apartamentu w ZŁOTEJ 44 podyktowany był w dużej mierze względami praktycznymi. Piętro sportowo-rekreacyjne budynku, gdzie mam do dyspozycji m.in. w pełnowymiarowy basen, siłownię czy gabinety masażu pozwala mi w dowolnej chwili w kameralnych warunkach uzupełnić swój program treningowy.

Kiedy wraca Pan po zagranicznych podróżach do Warszawy, to co Pan czuje, gdy patrzy Pan na swoje rodzinne miasto?

Kiedy ląduję w Warszawie, widzę wspaniałe wieżowce. Te budynki tworzą siłę mojego miasta, lubię tu wracać. Gdy byłem mały, był tu tylko Pałac Kultury i Nauki, a teraz mamy ZŁOTĄ 44, Trade Tower, Rondo 1 i wiele innych. To naprawdę dynamiczne miasto, z mieszanką nowoczesnych budynków i tradycyjnej polskiej architektury, jak na Starym Mieście.

Znany jest Pan z inwestowania swoich oszczędności głównie w dobrze zapowiadające się start-upy i nieruchomości. Czym kieruje się Pan przy ich wyborze? Czym takie przedsięwzięcie biznesowe albo nieruchomość musi się czymś wyróżniać?

W start-upach podobnie jak w nieruchomościach „diamentów” jest niewiele. Dlatego staram się wybierać te unikalne, skazane na sukces. Złota 44 dzięki ikonicznej architekturze i wspaniałym wnętrzom jest po prostu atrakcyjną inwestycją. To jedyna polska nieruchomość tak znana i doceniana na świecie.

Prowadzi Pan aktywny tryb życia i mieszka w różnych miejscach na świecie. Jak godzi Pan uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie z życiem rodzinnym?

Mam w Warszawie rodzinę, wielu przyjaciół i chciałem mieć tu swoje miejsce do życia. Jednak ze względu na moją aktywność sportową i mój intensywny tryb życia, mogę być w Warszawie tylko kilka razy w roku. Lokalizacja w centrum miasta, bliskość lotniska, ale też miejsc gdzie mogę spotkać się z przyjaciółmi i oczywiście piętro sportowo-rekreacyjne były dla mnie bardzo ważne.

Polska to Pana ojczyzna, lecz ze względu na karierę sportową żyje Pan w różnych miejscach na świecie. Czy będzie to dla Pana prywatna rezydencja czy przedsięwzięcie inwestycyjne? 

Lubię inwestować w nieruchomości, a Polska to teraz jedno z najlepszych miejsc w Europie na inwestycje. Jednak apartament w ZŁOTEJ 44 będzie moim miejscem do życia na czas powrotów do Polski. Poświęcam dużo czasu na pracę i spędzam większą część roku w moim klubie w Niemczech, ale często wracam tu na mecze kadry, spotkania rodzinne i wakacje. Wieżowiec jest w świetnej lokalizacji i będzie idealnym miejscem do życia w trakcie moich pobytów w Polsce.