EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Złote otwarcie

Poniedziałek 13 marca 2017 był dniem wyczekiwanym przez wielu. To właśnie wtedy odbyło się uroczyste otwarcie najwyższego apartamentowca w Europie, jednego z najbardziej charakterystycznych dzieł Daniela Libeskinda – ZŁOTEJ 44. Budynku, który już od pewnego czasu góruje nad centrum Warszawy, i którego nieszablonową bryłę może podziwiać codziennie każdy, kto podróżuje przez miasto.

Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się w południe. W lobby ZŁOTEJ 44 odbył się wernisaż szkiców Daniela Libeskinda, krótkie mowy wygłosili wiceprezes BBI Development Rafał Szczepański, kurator wystawy Michał Suchora i sam architekt.

Druga część wielkiego otwarcia miała miejsce wieczorem. Lobby znów wypełniło się gośćmi, tym razem przybywającymi na uroczystą galę. Na scenie pojawili się prezesi BBI Development i Amstar – Michał Skotnicki i Jeffrey Stonger, obu firm konsorcjum odpowiedzialnego za budowę ZŁOTEJ 44. Po ich przemowach głos zabrał Daniel Libeskind, który z pasją opowiedział o swoim warszawskim projekcie, a kilka chwil później nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Wtedy przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną część programu – prezesi BBI i Amstar oraz Daniel Libeskind przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie otwierając budynek ZŁOTA 44.

Goście zostali zaproszeni na ósme piętro, gdzie wzniesiono uroczysty toast. To tutaj odbyła się aukcja charytatywna, podczas której wylicytować można było reprint szkicu Daniela Libeskinda, oraz koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Dzięki hojności przybyłych udało się uzbierać na szczytny cel ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Kolejnym punktem wieczoru był koncert muzyki klasycznej na pięćdziesiątym piętrze wieżowca. W doborze repertuaru pomógł sam Daniel Libeskind – goście usłyszeli między innymi Divertimento: Scherzo Krzysztofa Pendereckiego oraz II Sonatę na skrzypce solo: Presto Grażyny Bacewicz.

Uroczystość otwarcia ZŁOTEJ 44 przypieczętował kulminacyjny punkt programu, który tym razem mogli podziwiać nie tylko zaproszeni goście, ale i cała Warszawa – pokaz sztucznych ogni. Tym widowiskowym finałem zakończył się wielce emocjonujący i uroczysty dzień na ZŁOTEJ 44.

13 marca 2017 był wielkim dniem w kalendarium ZŁOTEJ 44. Budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie, tym samym zostając oficjalnie otwarty. W dniach od 17 do 19 marca wszyscy chętni będą mogli odwiedzić budynek i zapoznać się z przekrojem niezwykłej twórczości Daniela Libeskinda.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2″ override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails”] 

Zapraszamy do
biura sprzedaży

Zapraszamy do kontaktu z biurem sprzedaży

Nasi profesjonalni doradcy
chętnie odpowiedzą
na Państwa pytania i zaprezentują nowe apartamenty, które posiadamy w ofercie sprzedaży.

Nasi profesjonalni doradcy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania
i zaprezentują nowe apartamenty, które posiadamy w ofercie sprzedaży.

Nasi doradcy obsługują Klientów w językach:
  • polskim,
  • angielskim,
  • niemieckim,
  • francuskim,
  • rosyjskim,
  • ukraińskim,

Zadzwoń 24/7

+48 22 250 14 44

Dziękujemy za zainteresowanie apartamentami w Złotej 44. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem możliwie jak najszybciej.

Jak dojechać?

Biuro sprzedaży ul. Złota 44