EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Dzień Ziemi w ZŁOTA 44 — poznaj ekologiczne rozwiązania w apartamentowcu

Celebrując Światowy Dzień Ziemi ZŁOTA 44 począwszy od 22 kwietnia do końca tygodnia, co wieczór podświetlać będzie fasadę budynku na zielono. Zachęcamy tym samym do dbania o planetę i środowisko. Każda inicjatywa ma sens.

Nowoczesne nieruchomości a ekologia

Ekologia i kwestie ochrony środowiska do niedawna jeszcze były traktowane jako trend, jednak dziś stają się już codziennością. Prawdziwie innowacyjne i luksusowe obiekty na całym świecie łączą w sobie dbałość o designerskie detale, wygodę oraz komfort życia z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań. Dzięki holistycznemu podejściu do projektowania każdy z apartamentów pod adresem ZŁOTA 44 został zaaranżowany z myślą o stworzeniu dla mieszkańców prywatnej oazy spokoju, komfortowej przestrzeni do pracy i wypoczynku. Co więcej, zastosowanie ekologicznych technologii w znacznej mierze przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, równocześnie dbając o środowisko. Tego typu rozwiązania pozwalają mieszkańcom apartamentowca żyć oraz pracować w domowym biurze w zgodzie z naturą i korzystać z ekologicznych technologii w samym centrum miasta.

Przestrzeń górująca nad miastem

Najbardziej charakterystyczny budynek w centrum Warszawy z pewnością zachwyca Klientów, którzy poszukują bezpiecznej przystani w centrum tętniącego życiem miasta. Elewacja z przeszkolonych elementów ZŁOTEJ 44 daje poczucie nieograniczonej przestrzeni oraz wrażenie górowania ponad miastem. Już na etapie projektowania apartamentowca jego architekt — Daniel Libeskind, podkreślał, że wizje architektoniczne nie mogą pozostawać obojętnymi na zanieczyszczenie środowiska. Dlatego fasada apartamentowca składa się z blisko 3,5 tys. elementów, które zostały wcześniej przygotowane przez specjalistów. Ta nietypowa dla budownictwa mieszkaniowego technika produkcji i montażu gwarantuje zwiększoną trwałość i odporność elewacji na działanie czynników zewnętrznych oraz izolację akustyczną.

Elewacja budynku sprawia, że mieszkańcy czują się częścią miasta, jednocześnie spędzając czas w komfortowym i cichym otoczeniu. Nasz budynek pokrywa fasada wykonana w technologii trójszybowej – Triple Glass Unit. Dzięki tej technologii zapobiegamy utracie ciepła z wnętrza budynku, a dodatkowa, specjalna powłoka kontroli słonecznej ogranicza nadmierną ilość promieni słonecznych przedostających się do pomieszczeń. Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii, aż o 20 proc., co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery – podkreśla Christopher Zeuner, prezes funduszu Amstar Europe, większościowego udziałowca ZŁOTEJ 44.

Krystalicznie czysta woda i wysokiej jakości powietrze

Mieszkańcy apartamentowca korzystają z własnej stacji uzdatniania wody, wyposażonej w specjalne filtry, dzięki czemu mogą wyeliminować zaopatrywanie się w tradycyjne plastikowe butelki z wodą pitną. Przyczyniają się tym samym do redukcji tego typu odpadów i mogą zgodnie z zapotrzebowaniem korzystać bezpośrednio z zasobów zlokalizowanych na terenie budynku. Nowoczesny system segregacji odpadów z którego mieszkańcy mają możliwość korzystać potwierdza, że życie w apartamentowcu wiąże się z dbałością o środowisko.

Co więcej, mieszkańcy ZŁOTEJ 44 w swoich apartamentach oddychają filtrowanym powietrzem dzięki światowej jakości systemowi HVAC. Centrale zasilające system klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji są wyposażone w specjalne filtry przeciwpyłowe, a bardziej zaawansowane rozwiązania znajdziemy jedynie w laboratoriach i salach operacyjnych szpitali. Po procesie filtracji i wstępnej obróbce, nawiew powietrza rozprowadzany jest siecią kanałów wentylacyjnych i pionów do poszczególnych mieszkań. Mieszkańcy mogą być pewni, że powietrze z innych przestrzeni wspólnych nie przedostanie się do ich apartamentu. Nawiew świeżego powietrza oraz wyciąg powietrza po filtracji, zapewniają dedykowane dla każdego z mieszkań kanały nawiewne oraz kanały wyciągowe. Czyste powietrze w centrum miasta to codzienność w apartamentowcu ZŁOTA 44.

Naturalny design w funkcjonalnym wydaniu

Architekci i projektanci na całym świecie zaczynają przywiązywać coraz większą uwagę do rozwiązań czerpiących z natury, stąd też w luksusowych wnętrzach wykorzystuje się najwyższej jakości naturalne materiały. We wnętrzach apartamentów znajdziemy najwyższej klasy design inspirowany naturą z wykorzystaniem palety barw ziemi, najwyższej jakości drewna, czy marmuru. Zastosowanie nowoczesnych technologii, ergonomicznych rozwiązań i ponadczasowych materiałów, gwarantuje, że mieszkańcy czują się tutaj bezpiecznie i komfortowo.

Przyczyniając się do ograniczania problemu zanieczyszczenia powietrza, do użytku mieszkańców apartamentowca został przeznaczony m.in. parking rowerowy oraz wolnostojąca stacja z modułem ładowania samochodów elektrycznych Smart Station 2×22 kW. Umożliwia ona ładowanie dwóch samochodów jednocześnie.

Każdy apartament ZŁOTEJ 44 wyposażony jest w HMS – system, dzięki któremu w prosty, zdalny i intuicyjny sposób można sterować ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami okiennymi, czy oświetleniem dzięki czemu łatwiej jest kontrolować zużycie energii elektrycznej.