EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Zdrowy budynek to nowa wizja luksusu

W najbardziej luksusowych apartamentowcach na świecie mieszkańcy mogą cieszyć się najwyższą jakością życia i licznymi udogodnieniami. Miniony rok udowodnił nam, że dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo to trend, który rośnie w siłę. W 2020 roku średnia powierzchnia sprzedanych apartamentów na ZŁOTEJ 44 wzrosła do 150 mkw. Oznacza to, że mieszkańcy apartamentowca oczekują dużych przestrzeni, w których zaaranżują nie tylko dom dla rodziny, ale także bezpieczne miejsce do nauki i pracy zdalnej. Przebywając w apartamencie większą część doby oczekują maksymalnego komfortu i otoczenia, które sprzyja zdrowemu życiu. Kompleksowość rozwiązań zastosowanych w apartamentowcu pozwala zyskać miano „zdrowego budynku”.

  • Wentylacja
  • Klimatyzacja
  • komfort termiczny
  • filtry przeciwpyłowe
  • bezpieczeństwo i ochrona
  • redukcja hałasu z zewnątrz
  • odpowiednie oświetlenie

o taką kombinację najlepszych cech mogą pokusić się tylko najlepsze budynki mieszkalne na świecie.

„Zdrowe” rozwiązania w ZŁOTEJ 44

Dla ZŁOTEJ 44 ten standard to codzienność. Odpowiednio doświetlone dzięki ogromnym przeszkleniom pomieszczenia pozwalają na relaks i spokój, ale też zachęcają do wydajnej pracy – doskonałe warunki zapewniają specjalne systemy. W apartamentowcu ZŁOTA 44 zapewniono system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji HVAC. Sprawne działanie to efekt dwóch jednostek nawiewnych z odzyskiwaniem ciepła, które dostarczają 100% powietrza z zewnątrz. Centrale zasilające są wyposażone w specjalne filtry przeciwpyłowe, a bardziej zaawansowane rozwiązania znajdziemy jedynie w laboratoriach i salach operacyjnych. Dopływ powietrza z zewnątrz jest możliwy za sprawą uchylnych paneli okiennych.

Inteligentny Home Management System zainstalowany na ZŁOTEJ 44 daje możliwość sterowania zautomatyzowanymi roletami okiennymi, oświetleniem, termostatami, umożliwia również regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach nawet z poziomu smartfona. Poza filtrami wpływającymi na doskonałą jakość powietrza ZŁOTA 44 dysponuje własną stacją uzdatniania wody. Oznacza to, że w każdym apartamencie z kranu płynie woda całkowicie zdatna do picia. Trójszybowa fasada apartamentowca redukuje hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju, która sprzyja relaksacji. W tak dogodnym otoczeniu warto zadbać o wewnętrzny balans.

Części budynku wymagające specjalnych warunków, jak dodatkowe nawilżenie powietrza, są wyposażone w odpowiednie maszyny. Przykładem jest wyjątkowa piwniczka na wino wyposażona w nawilżacz Carel humiDisk utrzymujący stałą, idealną wilgotność w przedziale sześćdziesiąt pięć do siedemdziesięciu pięciu procent.

​Zadbaj o siebie ze ZŁOTĄ 44

ZŁOTA 44 sprzyja zdrowemu stylowi życia i oferuje swoim mieszkańcom 1800 m2 przestrzeni sportowo-rekreacyjno-biznesowej. Znajdziemy tam basen o imponującej długości około 25 m, profesjonalnie wyposażoną siłownię, salę fitness, SPA, saunę fińską i łaźnię parową, salę masaży i salę kinową z symulatorem gry w golfa. Na 400 m2 tarasie pod gołym niebem znajduje się całoroczne jacuzzi.

ZŁOTA 44 to przestrzeń zarówno dla rodziny, jak i doskonała opcja dla bezpiecznego przechowania kapitału. W 2020 roku piłkarz Kuba Błaszczykowski zdecydował się na inwestycyjny zakup trzech apartamentów ZŁOTEJ 44. 2021 rok to wciąż dobry moment, by zainwestować w luksus.

Mieszkańcy ZŁOTEJ 44 mogą być pewni, że ich bezpieczeństwo i prywatność stanowią najwyższy priorytet. Całodobowo dba o to ochrona, a o potrzeby mieszkańców troszczy się profesjonalny concierge. ZŁOTĄ 44 bezsprzecznie można nazwać mianem „zdrowego budynku”. Ta kompletna przestrzeń redefiniuje pojęcie luksusu, które dziś oznacza komfort i holistyczne podejście do potrzeb mieszkańców.