EN
Close menu

Blog

Phone Icon
Phone Icon

Blog

Złoty rok na ZŁOTEJ 44

Na początku każdego roku zazwyczaj patrzy się wstecz, podsumowując ostatnie dwanaście miesięcy i – jak to zwykle bywa – solennie obiecując poprawę. Na ZŁOTEJ 44 nie musimy obiecywać poprawy, bowiem wspominamy rok 2016 z prawdziwą dumą. Był on rokiem wyjątkowym, w którym zaczęliśmy zbierać obfite plony naszej wytężonej pracy. W trwający już rok 2017 patrzymy pełni podekscytowania, wszak to właśnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy osiągniemy nasze zamierzone cele.

Pierwszym niebagatelnym wydarzeniem, w którym z powodzeniem wzięła udział ZŁOTA 44, był sukces osiągnięty przez Warszawę na renomowanych międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM, które odbyły się w marcu ubiegłego roku w Cannes. Wśród wystawców znalazła się spółka BBI Development ze swoimi czterema flagowymi projektami, czyli Centrum Praskim Koneser, Roma Tower, Centrum Marszałkowska i oczywiście ZŁOTĄ 44. Wiceprezes Rafał Szczepański powiedział wtedy: „Jednym z wyznaczników sukcesu Warszawy jest międzynarodowe powodzenie ZŁOTEJ 44, pierwszej inwestycji apartamentowej z Polski, która zdobyła ogromne zagraniczne uznanie w prestiżowych konkursach, opiniach ekspertów rynku nieruchomości i mediów”.

Kolejnym kamieniem milowym w historii inwestycji stał się zakup jednego z apartamentów przez kapitana naszej piłkarskiej reprezentacji – Roberta Lewandowskiego. Powiedział on, że w procesie inwestycyjnym zawsze wybiera projekty, które mu się podobają i w których dostrzega prawdziwy potencjał. Zakup podyktowany został także względami czysto praktycznymi – Lewandowski docenił zwłaszcza piętro rekreacyjne, którego kompleksowe wyposażenie pozwala na uzupełnienie treningu sportowego.

W lipcu 2016 sprzedaż apartamentów na ZŁOTEJ 44 wkroczyła w zupełnie nową fazę – niemiecki fundusz inwestycyjny Catella Wohnen Europa zakupił aż dziewięć pięter w naszym wieżowcu, a więc 23% jego powierzchni, co składa się na 72 apartamenty. “Jest to transakcja bez precedensu na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych. To dowód na to, że zarówno ZŁOTA 44, jak i cały czas Polska jest bardzo dobrze postrzegana przez inwestorów” – skomentował transakcję Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Wyjątkowo oczekiwanym przez nas momentem była prezentacja piętra rekreacyjnego, która miała miejsce 26 października. Wydarzenie to uświetnione zostało przez kameralną aukcję charytatywną zorganizowaną przez fundację Omeny Mensah. W wydarzeniu wzięli udział wyselekcjonowani goście, a dzięki ich hojności zebrano wysoką sumę, która w dużej mierze przyczyni się do wybudowania szkoły dla dzieci w Ghanie. Licytowane były unikatowe przedmioty – niepowtarzalne modele z kolekcji czołowych projektantów oraz dzieła sztuki. Wśród donatorów znaleźli się: Tomasz Olejniczak, Dawid Woliński, Robert Lewandowski, Galeria Heban, marka ZTE, Vladimir Volegov czy Rafał Olbiński. Aukcja uświetniona została pokazem najnowszej kolekcji Baroq&Roll z portfolio Tomasza Olejniczaka.

Choć w ciągu całego roku apartamenty na ZŁOTEJ 44 sprzedawały się w zadowalającym tempie, to po otwarciu 8. piętra liczba transakcji znacznie się zwiększyła. Jedna z nich została dokonana w ciągu 24 godzin od momentu, kiedy Klient zobaczył, jak wygląda strefa rekreacji. Nie wątpimy, że standard wyposażenia i najwyższa klasa udogodnień mają niebagatelny wpływ na podejmowanie decyzji zakupowych. Rok 2016 zakończyliśmy z ponad połową sprzedanych apartamentów: w czwartym kwartale minionego roku ZŁOTA 44 sprzedała w sumie 22 apartamenty, a w samym tylko grudniu – 14. Ostatnie sukcesy i silna dynamika sprzedaży z końca 2016 roku, która wciąż się utrzymuje, pozwala wnioskować, że rok 2017 będzie równie udany, a do połowy 2018 roku wszystkie apartamenty w ZŁOTEJ 44 zostaną sprzedane.